UNIVERZITA ENERGY
SE OTEVÍRÁ!

1.6. 2020

Semináře Univerzity Energy zahajují. Těšíme se, že Vás opět uvidíme osobně.
Přehled podzimních seminářů:
Zdraví ženy a produkty Energy 26.9.2020
Neurovývojové poruchy u dětí 3.10.2020
TČM a Energy pro pokročilé 17.10.2020
Produkty Energy II. 28.11.2020
TČM a Energy pro pokročilé 29.11.2020
Supertronic pro pokročilé B1 a B2 12.-13.9.2020
Supertronic pro prof. Terapeuty A1 a A2 3.-4.10.2020
Kurz Supertronic pro začátečníky 17.-18.10.2020

Chcete zdokonalit své odborné znalosti? Tak neváhejte a přihlašte se včas!
Zobrazit více...

LÁSKA ZA ČASŮ KORONY…

10.4. 2020

Milí příznivci Energy,
přestože s vámi vzhledem k platné legislativě EU nemůžeme sdílet tipy na posílení organismu stran pandemie COVID-19, rádi bychom vám touto formou dali vědět, že jsme stále s vámi. V našich myslích a našimi činnostmi. I přes nesnadnou situaci děláme vše pro to, abychom byli schopni co nejdříve uspokojit vysokou poptávku po všech našich produktech.
Jakkoliv se může zdát, že situace je zoufalá, není tomu tak. Velmi záleží na nás samotných, jak se ji rozhodneme vnímat. Teď, stejně jako vždy jindy, funguje pravda, že čemu věnujeme své myšlenky a co „krmíme“ pozorností, to bují a nabývá v našich myslích mnohdy nehezkých rozměrů. Zkusme se na nastalou situaci podívat z jiného úhlu…

• LÁSKA – nevyřeší všechny naše problémy, ale mnohé dovede obstojně zredukovat. A naštěstí je všude kolem nás, stačí se jen pořádně dívat. Snažme se ji v sobě pěstovat, dávejme ji najevo svým blízkým, vítejme a vnímejme její projevy od nich a dumejme nad její věčností a nenahraditelností. A nezapomínejme také na lásku a vlídnost k nám samotným.
• TRPĚLIVOST – panta rhei, aneb vše plyne. I to zlé jednou odplyne a bude zase lépe. Mezitím můžeme přijmout tuto obrovskou lekci v trpělivosti s pokorou a obrátit ji v příležitost připomenout si něco, čemu jsme za poslední dobu velmi odvykli.
• INTIMITA – možná jedna z nejtěžších zkoušek pro mnohé z nás. Jak být 24 hodin denně se svými blízkými a nezbláznit se? Karanténa může být příležitostí k „opravdovým“ rozhovorům a návratu blízkosti a důvěrnosti do našich vztahů. A třeba se o svých blízkých dozvíme i něco nového, nejlépe hezkého!
• KDO SI HRAJE.. – …nezlobí a nemá strach! Hrajme si s dětmi, hrajme si s osazováním zahrádky nebo setím bylinek do truhlíků za oknem, hlavně si hrajme. Online obchody naštěstí také stále fungují, proč si neudělat radost a nepořídit si dospěláckou hru, kterou budete za dlouhých dnů a večerů hrát s celou rodinou? Ať už je to hra vědomostní nebo zábavná, zaměstná naše myšlenky na dlouhé minuty.
• POTRAVA PRO DUŠI – projděte svou knihovnu nebo využijte zpřístupnění online e-knihoven, najděte si nějaké krásné dílo a nechte se unést do jiného světa.
• NOVÝ KONÍČEK – ať už je to cokoliv, co jsme se za poslední léta toužili naučit, ale neměli čas, teď je nejlepší doba si na tuto činnost posvítit. Pleťte, háčkujte, rozbíjejte atom… Je to jedno, pokud tím uděláte sami sobě radost a samozřejmě také zůstanete v mezích zákona. Když se něco nového naučíme, posilujeme tím svoje sebevědomí, tím i svou imunitu a v konečném důsledku své zdraví.
• JARNÍ PŘÍRODA – je lék sama o sobě a my si jaro pandemií ukrást nedáme! Příroda je momentálně v rozpuku, chopte se proto roušek a vyjděte do lesů, na louky, klidně i jen mezi pole. A kochejte se tou krásou. Uvidíte, jak to vaši mysl pohladí a zklidní.
• CVIČME V RYTME – a klidně i mimo rytmus, důležitý je pohyb samotný. Díky vědě víme, že cvičení, jakkoliv možná zprvu bolestivé (známe se) výrazně přispívá k posílení celkové imunity. Krom toho si cvičením koupíte jízdenku na vlak ze stanice „Chmury“. Endorfiny jsou v této době nedostatkové zboží, roušky jsme si ušili, endorfiny si vycvičíme. A jistě nás všechny potěší, když se i po karanténě vejdeme do stejného oblečení jako před ní.
• KOMUNIKACE – může se zdát, že naše sociální kontakty se smrskly na minimum. Ne tak pokud jsme vynalézaví a využijeme naplno vymožeností moderní techniky. Ať už je to „face time“, skypový hovor nebo starý a nepřekonatelný sousedský „pokec“ z balkonu, stýkat se a pomáhat si vzájemnou slovní podporou pořád můžeme.
• MEDIÁLNÍ KARANTÉNA – aneb když karanténa, tak pořádná. Jedním z největších krmičů úzkostí a strachů jsou bez pochyby dnešní média. Jakkoli je informovanost jistě pozitivní, má své hranice, a možná se shodneme, že nikomu nepomůže k uzdravení, když budeme každých pět minut obnovovat stránky zpravodajských serverů. Zachování zdravého rozumu jistě prospěje, když si přísun čerstvých zpráv zajistíme jednou denně.
• SMÍCH – ať už chvění naší bránice vyvolává cokoliv, nyní je víc než kdykoliv jindy potřeba aktivně vyhledávat spolehlivé zdroje. Stejně jako cvičení, i smích podle všech studií významně zvyšuje naši obranyschopnost. S lehkostí a humorem jde vždycky všechno lépe.
• MY – snad nebude příliš troufalé, když doufáme, že ke zvládnutí situace ve zdraví můžeme přispět. Pro návštěvníky našich internetových stránek jsme nedávno otevřeli veřejnou poradnu, jejímž prostřednictvím můžete položit svůj dotaz naší konzultantce s dlouholetou zkušeností s přípravky Energy. Poradí vám v době, kdy si buď netroufáte, nebo nemůžete navštívit svůj nejbližší Klub Energy. I ty ale z většiny své služby dále poskytují, jejich seznam a kontakty naleznete zde.
Nedejme se a buďme tu pro sebe navzájem. Zdravé dny a veselou mysl vám přeje
Váš tým Energy

Zobrazit více...

NOVINKA PRO VÁS - VEŘEJNÁ PORADNA ENERGY

1.3. 2020

Pro návštěvníky našich internetových stránek jsme nově otevřeli veřejnou poradnu, jejímž prostřednictvím můžete položit svůj dotaz naší konzultantce s dlouholetou zkušeností s přípravky Energy. Poradí Vám při úlevě od zdravotních problémů, zdůrazňujeme však, že konzultace v žádném případě nemůže nahradit diagnózu lékaře. K jejímu stanovení je nutná osobní návštěva u specialisty. Úkolem poradny je navrhnout zájemcům jednu z možností posílení a povzbuzení organismu prostřednictvím přípravků Energy.

Naše poradkyně, Ing. Kateřina Hosová, zahájila svou cestu pokusy s přípravky Energy sama na sobě v roce 1996. Po členské registraci se za několik let stala součástí týmu brněnského Klubu Energy, kde je od roku 2015 v roli zástupce vedoucí. Vzdělává se dlouhodobě a průběžně, prošla kompletním školením Supertronic, základy TČM, kurzem „Gynekologie od A do Z“, školeními „Produkty Energy v praxi“ a kurzem celostního přístupu v kosmetické péči s řadou Beauty Energy. Samozřejmostí je pak studium lidské anatomie a fyziologie.
Zobrazit více...

JAK PODPOŘIT STŘEVNÍ MIKROBIOM

1.1. 2020

Vědci v 21. století objevili, že v lidském těle se nachází nový orgán. Ale na rozdíl od srdce, mozku nebo plic se neskládá z lidské tkáně, nýbrž z bilionů bakterií. Říká se mu mikrobiom a nachází se právě ve střevě.
Střevní bakterie produkují hormony a neurotransmitery (serotonin), které náš organismus potřebuje k emocionální stabilitě a rozeznávacím schopnostem. Zároveň upravují imunitní systém, zapínají a vypínají geny a přes bloudivý nerv vysílají zprávy do mozku. Mikrobiom chrání střevní stěnu, vytváří některé vitaminy, rozkládá potravu, získává z ní živiny, učí imunitní systém rozpoznávat nepřátele, tvoří protizánětlivé látky, moduluje jedovatost požitých chemikálií pro naše játra atd. Vidíme tedy, že střevní mikrobiom reguluje řadu různých procesů. Funguje jako superpočítač. A proto jej můžeme nazvat kontrolním centrem těla. Problémy ale nastanou, když v něm zavládne nepořádek.
Pro podporu, obnovu a znovunastolení rovnováhy ve střevním mikrobiomu lze doporučit přípravek Probiosan Inovum – obsahuje probiotické bakterie, inulin, betaglukany a kolostrum. Probiotický komplex zahrnuje všech 10 nejdůležitějších kmenů v počtu 10 miliard bakterií (po celou dobu životnosti produktu).
Zobrazit více...

Sdílejte nás na sociálních médiích

Nikdy nepochybujte o tom, že by malá skupina otevřených lidí mohla změnit svět. Ve skutečnosti je to jediná věc, která ho kdy změnila.