ZÚČASTNĚTE SE JARNÍ SOUTĚŽE!

Dubnová soutěž o lákavé ceny je tu. Zasoutěžte si se zelenými potravinami o krásné značkové módní doplňky a k tomu ještě o balíčky produktů Energy!

1. 4. 2024
V dubnu jsme pro vás opět přichystali soutěž se
zelenými potravinami. Na jaké ceny se můžete těšit?


1.–2. CENA: Módní nákupní taška zn. Reisenthel, Spiron, QI coffee, Spirulina Barley, Fytomineral
3. CENA: Cestovní toaletní taška zn. Reisenthel, Zen, QI collagen, Raw Aguaje
4.–15. CENA: QI drink, šampon Protektin, Organic Goji

JAK SE ZÚČASTNIT?
» Nakupte v Klubech Energy, Konzultačních centrech anebo na www.energy.cz alespoň jeden 2set zelených potravin anebo terapeutických olejů z dubnové akční nabídky.
» Odpovězte na soutěžní otázku:
   JAKÉ ZELENÉ POTRAVINY JSTE UŽÍVALI A S ČÍM VÁM POMOHLY?
» Odpověď nám zašlete emailem na soutez@energy.cz nebo poštou na ENERGY CZECH REPUBLIC – „SOUTĚŽ“, Trojská 39/201, 171 00 Praha 7.
» K odpovědi, prosím, uveďte své jméno, registrační číslo, doručovací adresu a telefon.
» Své odpovědi zasílejte od 1. 4. do 30. 4. 2024.

PRŮBĚH SOUTĚŽE
• Do soutěže zahrneme pouze ty soutěžící, kteří splnili podmínky uvedené výše.
• Během první poloviny května vybereme ze všech zaslaných příspěvků 15 nejzajímavějších autentických odpovědí.
• Výherci budou kontaktováni telefonicky.
• Ceny výhercům zašleme prostřednictvím dopravní služby PPL v druhé polovině května.
• Svou účastí v soutěži nám dáváte souhlas se zveřejněním Vašeho příspěvku v časopisu Vitae nebo na sociálních sítích.

Přejeme vám hodně štěstí a hravé jarní dny plné zdraví a energie!Zobrazit více...

VYZKOUŠEJTE NOVÉ KAŠE ENERGYFOOD!

V listopadu 2023 vypouštíme do světa něco velkého: Energyfood, biorytmickou výživu podle pěti elementů.

1. 11. 2023

Energyfood je unikátní koncept celostní vyvážené stravy, který respektuje nutriční potřeby a klíčové biorytmy našeho organismu. Ve správnou chvíli dodává našemu tělu pečlivě vybrané, dokonale zpracované a vzájemně vyvážené esenciální ingredience.

Výjimečné synergie bylo dosaženo spojením západních vědeckých poznatků s východními znalostmi a principy tradiční čínské medicíny. Výsledkem je harmonie mimořádných účinků a chutí, kde strava se stává potěšením i lékem zároveň.

Jako první vám představujeme dvě kaše, které skvěle splní úkol prvního pokrmu dne:

GAJA ESSENCE
Maximálně šetrná a jemná kaše pro všechny včetně osob s citlivým trávením, dle TČM náležící k elementu Země. Nutričně kompletní pokrm posiluje slezinu-slinivku a žaludek, podporuje trávení. Je jemně zahřívající.

BUDDHA ESSENCE
Zahřívající kaše s účinkem na posílení imunity dle TČM náleží k prvku Kov. Vyživuje organismus, harmonizuje plíce a tlusté střevo, prohřívá trávicí systém, podporuje správné vyprazdňování, posiluje obranyschopnost a doplňuje energii.

Zajímá vás víc? Jukněte na www.energy.cz/energyfood.Zobrazit více...

JAK SPRÁVNĚ POSILOVAT IMUNITU

1. 9. 2023

Imunita je velmi sofistikovaný systém obranných mechanismů, kterými se organismus brání infekci, tedy vnějšímu napadení, ale díky němuž také likviduje již nefunkční nebo narušené tkáně uvnitř vlastního těla.
Imunitní reakce jsou dány jednak vývojem člověka jako druhu a jednak životem každého jedince. V přírodě platí, že to, co není používáno, zakrní, a i proto v současnosti mnoho dětí a dospívajících trpí imunitními poruchami v důsledku přehnané úzkosti o čistotu až sterilitu domácího prostředí či striktního vyhýbání se kolektivu v době infekcí. Jedinec si tak nemá kde „vytrénovat“ vlastní obranyschopnost.
Jinými slovy, je nesmyslné se setkání s bacily vyhýbat. Potřebujeme totiž, aby se je náš imunitní aparát naučil rozpoznávat. Řešením je neschovávat se, a naopak tělo podpořit vhodnými produkty.

PRVNÍ FÁZE NEMOCI – NESPECIFICKÁ IMUNITNÍ REAKCE
Když se setkáme s nepřátelským virem či bakterií, nejprve nastupuje tzv. nespecifická imunitní reakce. Jedná se o první linii obrany, která má za úkol zlikvidovat vše, co je cizorodé. Doprovodným jevem jsou velmi silné reakce organismu, jako horečka, silná únava či nechutenství. V této fázi bychom měli odpočívat a nechat tělo pracovat. Bohužel častým jevem je přecházení nemoci, nedostatek spánku a užívání přípravků na rychlé sražení horečky. V těle se pak vytvoří lživý pocit, že je vše v pořádku. Touto cestou si zaručeně imunitu dříve či později oslabíme. Naopak když si vezmeme něco, co podpoří první linii obrany, ta bude pak bojovat o to intenzivněji a bude kratší dobu trvat, než nepřítele zlikviduje.

DRUHÁ FÁZE – SPECIFICKÁ IMUNITA
Jakmile přejde nejbouřlivější reakce, tělo začne obranu zefektivňovat. Zde již nastupuje paměť těla neboli jeho schopnost rozpoznat, s kým bojuje. Jedná se o specifickou imunitu. Dochází k tvorbě protilátek a aktivitě lymfocytů.

JAK JI POSILOVAT?
Velmi důležitým faktorem je trénink a posilování našeho imunitního aparátu. Měli bychom tedy pracovat na své fyzické i psychické kondici. Jedná se zejména o rovnováhu mezi prací a odpočinkem, dostatek spánku (spánkový deficit velmi negativně ovlivňuje naši obranyschopnost), pestrou stravu odpovídající lokálním surovinám a ročnímu období, pohybové aktivity v přírodě, přiměřené vystavování se klimatickým vlivům, přirozené otužování, pěstování radosti a spokojenosti v životě.
Na začátku podzimu je dobré zejména u dětí začít dlouhodobě užívat VIRONAL, který podpoří nejvíce atakovaný orgán, naše plíce a jejich párový orgán, tlusté střevo (dle TČM). Pro posílení střevní mikroflóry přidejte i PROBIOSAN INOVUM.

CO KDYŽ NEMOC PROPUKNE?
Při nástupu nemoci začněte užívat GREPOFIT s VIRONALEM. Pokud je nemoc provázena silným kašlem (a také následně pro perfektní rekonvalescenci), skvěle poslouží kombinace VIRONALU s MYCOPULMEM.
Ze zkušeností našich uživatelů rovněž víme, že funguje hned při prvním náznaku nemoci (nutné užít hned na začátku) zvýšená dávka IMUNOSANU (až 5 kapslí naráz), která velmi často nemoc zastaví.
Další konkrétní tipy a návody se dozvíte v BROŽUŘE „ZDRAVÁ A SILNÁ IMUNITA“ od paní doktorky Vosátkové.
Zobrazit více...

PROČ POSÍLIT SLEZINU?

31. 8. 2023

Víte o tom, že podle tradiční čínské medicíny je velmi stěžejní pravidelně harmonizovat a posilovat orgány náležící k prvku Země, slezinu-slinivku?
Ve skutečnosti je to podle TČM jen jeden orgán a ten má za úkol rozkládat potravu a přeměňovat ji na jemnou esenci, která se dále distribuuje do celého těla, a hlavně do plic (prvek KOV). Tato esence stále doplňuje a obnovuje krev, proto slezina-slinivka odpovídá i za tvorbu krve, a představuje tedy zdroj hybné životní síly. Je-li náš „střed“ v pořádku, tak nás potrava posiluje. Je-li však slabý, objevují se potíže.

CO SLEZINU OSLABUJE?
Nevhodné a nepravidelné jídlo (obzvlášť ve spěchu) ale i neustálé přemýšlení a přemítání. Tím se oslabí její funkce, v důsledku čehož se objeví poruchy trávení, nechutenství, průjmy, nadýmání, anebo až závratě, zatmění před očima, snížená imunita, pocit těžkých nohou, časté krvácení z nosu, tvorba modřin, silná únava apod.
V tomto případě se ale člověk dostává do začarovaného kruhu. Totiž pokud je už slezina oslabená, např. špatnou stravou (jogurt s banánem ráno – slezina nemá ráda chlad a vlhko), tak se nadměrné přemítání objevuje jako patologie.

JAK JI TEDY POSÍLIT?
Slezina má ráda teplou a co nejméně průmyslově upravenou stravu. Důraz by měl být kladen na snídani (teplé obilné kaše, polévky, vývary). Je tedy dobré (hlavně v období podzimu a zimy) omezit příjem syrových potravin a šťáv. Jídlo spíše duste nebo šetrně vařte. Nedoporučují se mléčné výrobky, studené nápoje, potraviny vytažené z lednice (nechte je alespoň hodinu odstát v pokojové teplotě), káva a ovocné džusy hlavně z citrusů.
Skvělý harmonizátor sleziny-slinivky a žaludku je například MYCOPAN, GYNEX anebo STIMARAL. Jako ranní nápoj volte QI DRINK, který vám díky obsahu slzovky, známé pro svůj blahodárný vliv na náš „střed“, krásně nastartuje trávení.


Zobrazit více...

Sdílejte nás na sociálních médiích

Nikdy nepochybujte o tom, že by malá skupina otevřených lidí mohla změnit svět. Ve skutečnosti je to jediná věc, která ho kdy změnila.