VYZKOUŠEJTE NOVÉ KAŠE ENERGYFOOD!

V listopadu 2023 vypouštíme do světa něco velkého: Energyfood, biorytmickou výživu podle pěti elementů.

1. 11. 2023

Energyfood je unikátní koncept celostní vyvážené stravy, který respektuje nutriční potřeby a klíčové biorytmy našeho organismu. Ve správnou chvíli dodává našemu tělu pečlivě vybrané, dokonale zpracované a vzájemně vyvážené esenciální ingredience.

Výjimečné synergie bylo dosaženo spojením západních vědeckých poznatků s východními znalostmi a principy tradiční čínské medicíny. Výsledkem je harmonie mimořádných účinků a chutí, kde strava se stává potěšením i lékem zároveň.

Jako první vám představujeme dvě kaše, které skvěle splní úkol prvního pokrmu dne:

GAJA ESSENCE
Maximálně šetrná a jemná kaše pro všechny včetně osob s citlivým trávením, dle TČM náležící k elementu Země. Nutričně kompletní pokrm posiluje slezinu-slinivku a žaludek, podporuje trávení. Je jemně zahřívající.

BUDDHA ESSENCE
Zahřívající kaše s účinkem na posílení imunity dle TČM náleží k prvku Kov. Vyživuje organismus, harmonizuje plíce a tlusté střevo, prohřívá trávicí systém, podporuje správné vyprazdňování, posiluje obranyschopnost a doplňuje energii.

Zajímá vás víc? Jukněte na www.energy.cz/energyfood.Zobrazit více...

JAK SPRÁVNĚ POSILOVAT IMUNITU

1. 9. 2023

Imunita je velmi sofistikovaný systém obranných mechanismů, kterými se organismus brání infekci, tedy vnějšímu napadení, ale díky němuž také likviduje již nefunkční nebo narušené tkáně uvnitř vlastního těla.
Imunitní reakce jsou dány jednak vývojem člověka jako druhu a jednak životem každého jedince. V přírodě platí, že to, co není používáno, zakrní, a i proto v současnosti mnoho dětí a dospívajících trpí imunitními poruchami v důsledku přehnané úzkosti o čistotu až sterilitu domácího prostředí či striktního vyhýbání se kolektivu v době infekcí. Jedinec si tak nemá kde „vytrénovat“ vlastní obranyschopnost.
Jinými slovy, je nesmyslné se setkání s bacily vyhýbat. Potřebujeme totiž, aby se je náš imunitní aparát naučil rozpoznávat. Řešením je neschovávat se, a naopak tělo podpořit vhodnými produkty.

PRVNÍ FÁZE NEMOCI – NESPECIFICKÁ IMUNITNÍ REAKCE
Když se setkáme s nepřátelským virem či bakterií, nejprve nastupuje tzv. nespecifická imunitní reakce. Jedná se o první linii obrany, která má za úkol zlikvidovat vše, co je cizorodé. Doprovodným jevem jsou velmi silné reakce organismu, jako horečka, silná únava či nechutenství. V této fázi bychom měli odpočívat a nechat tělo pracovat. Bohužel častým jevem je přecházení nemoci, nedostatek spánku a užívání přípravků na rychlé sražení horečky. V těle se pak vytvoří lživý pocit, že je vše v pořádku. Touto cestou si zaručeně imunitu dříve či později oslabíme. Naopak když si vezmeme něco, co podpoří první linii obrany, ta bude pak bojovat o to intenzivněji a bude kratší dobu trvat, než nepřítele zlikviduje.

DRUHÁ FÁZE – SPECIFICKÁ IMUNITA
Jakmile přejde nejbouřlivější reakce, tělo začne obranu zefektivňovat. Zde již nastupuje paměť těla neboli jeho schopnost rozpoznat, s kým bojuje. Jedná se o specifickou imunitu. Dochází k tvorbě protilátek a aktivitě lymfocytů.

JAK JI POSILOVAT?
Velmi důležitým faktorem je trénink a posilování našeho imunitního aparátu. Měli bychom tedy pracovat na své fyzické i psychické kondici. Jedná se zejména o rovnováhu mezi prací a odpočinkem, dostatek spánku (spánkový deficit velmi negativně ovlivňuje naši obranyschopnost), pestrou stravu odpovídající lokálním surovinám a ročnímu období, pohybové aktivity v přírodě, přiměřené vystavování se klimatickým vlivům, přirozené otužování, pěstování radosti a spokojenosti v životě.
Na začátku podzimu je dobré zejména u dětí začít dlouhodobě užívat VIRONAL, který podpoří nejvíce atakovaný orgán, naše plíce a jejich párový orgán, tlusté střevo (dle TČM). Pro posílení střevní mikroflóry přidejte i PROBIOSAN INOVUM.

CO KDYŽ NEMOC PROPUKNE?
Při nástupu nemoci začněte užívat GREPOFIT s VIRONALEM. Pokud je nemoc provázena silným kašlem (a také následně pro perfektní rekonvalescenci), skvěle poslouží kombinace VIRONALU s MYCOPULMEM.
Ze zkušeností našich uživatelů rovněž víme, že funguje hned při prvním náznaku nemoci (nutné užít hned na začátku) zvýšená dávka IMUNOSANU (až 5 kapslí naráz), která velmi často nemoc zastaví.
Další konkrétní tipy a návody se dozvíte v BROŽUŘE „ZDRAVÁ A SILNÁ IMUNITA“ od paní doktorky Vosátkové.
Zobrazit více...

PROČ POSÍLIT SLEZINU?

31. 8. 2023

Víte o tom, že podle tradiční čínské medicíny je velmi stěžejní pravidelně harmonizovat a posilovat orgány náležící k prvku Země, slezinu-slinivku?
Ve skutečnosti je to podle TČM jen jeden orgán a ten má za úkol rozkládat potravu a přeměňovat ji na jemnou esenci, která se dále distribuuje do celého těla, a hlavně do plic (prvek KOV). Tato esence stále doplňuje a obnovuje krev, proto slezina-slinivka odpovídá i za tvorbu krve, a představuje tedy zdroj hybné životní síly. Je-li náš „střed“ v pořádku, tak nás potrava posiluje. Je-li však slabý, objevují se potíže.

CO SLEZINU OSLABUJE?
Nevhodné a nepravidelné jídlo (obzvlášť ve spěchu) ale i neustálé přemýšlení a přemítání. Tím se oslabí její funkce, v důsledku čehož se objeví poruchy trávení, nechutenství, průjmy, nadýmání, anebo až závratě, zatmění před očima, snížená imunita, pocit těžkých nohou, časté krvácení z nosu, tvorba modřin, silná únava apod.
V tomto případě se ale člověk dostává do začarovaného kruhu. Totiž pokud je už slezina oslabená, např. špatnou stravou (jogurt s banánem ráno – slezina nemá ráda chlad a vlhko), tak se nadměrné přemítání objevuje jako patologie.

JAK JI TEDY POSÍLIT?
Slezina má ráda teplou a co nejméně průmyslově upravenou stravu. Důraz by měl být kladen na snídani (teplé obilné kaše, polévky, vývary). Je tedy dobré (hlavně v období podzimu a zimy) omezit příjem syrových potravin a šťáv. Jídlo spíše duste nebo šetrně vařte. Nedoporučují se mléčné výrobky, studené nápoje, potraviny vytažené z lednice (nechte je alespoň hodinu odstát v pokojové teplotě), káva a ovocné džusy hlavně z citrusů.
Skvělý harmonizátor sleziny-slinivky a žaludku je například MYCOPAN, GYNEX anebo STIMARAL. Jako ranní nápoj volte QI DRINK, který vám díky obsahu slzovky, známé pro svůj blahodárný vliv na náš „střed“, krásně nastartuje trávení.


Zobrazit více...

TIPY PRO ZDRAVÍ VAŠICH DĚTÍ ANEB POHODOVÝ NÁVRAT DO LAVIC

30. 8. 2023

Podzim nám pomalinku klepe na dveře, a ruku v ruce s ním i velké výkyvy teplot. K tomu všemu vaše děti začínají opět trávit čas v kolektivu.Protože štěstí přeje připraveným, přinášíme vám tipy, čím nejlépe podpoříte jejich imunitu a vitalitu.

DUHA NA TALÍŘI
Víte o tom, že bychom si denně měli dopřát pestrá jídla zahrnující ovoce a zeleninu odpovídající všem barvám duhy? Stačí, abyste dítěti připravili od každé barvičky 1 porci.

VITAMIN C NAD ZLATO
Je vaše dítko často nemocné nebo unavené? Zřejmě mu chybí vitamin C. Jeho nedostatek působí negativně na nervovou soustavu a ohrožuje správné fungování imunitního systému. Dětem od 3 let můžete podávat 1 tabletu FLAVOCELU denně anebo rozmíchat ORGANIC SEA BERRY do džusu.

OMEGA 3 PRO DOBROU KONCENTRACI
Omega 3 nenasycené mastné kyseliny mají stěžejní vliv na mozkovou i srdeční činnost a také stav zraku. Velkou roli hrají i u dětí! Ideálním zdrojem jsou samozřejmě ryby. Ty bychom měli jíst alespoň dvakrát až třikrát týdně… Ruku na srdce… Výsledky studií mluví jasně – česká populace trpí nedostatkem omega 3, a naopak kvůli konvenční stravě vykazuje nadbytek omega 6. Tento nepoměr pak může vést k chronickým zánětlivým chorobám. Dvě kapsle VITAMARINU denně anebo 1 lžička oleje ORGANIC SACHA INCHI (rostlinného zdroje omega 3) se určitě vyplatí!

PREVENCE JE ZÁKLAD
V období zvýšeného výskytu nachlazení je imunitní obrana dětí v kolektivu vystavena většímu náporu než kdy jindy. Proto je ideální již od září preventivně podávat VIRONAL (1 kapka na 10 kg váhy). Účinek ještě podpoříte PROBIOSANEM INOVUM. Svému dítěti tak postupně vybudujete zdravou střevní mikroflóru. Vyzkoušejte také v lahvi s pitím do školy rozmíchat cca 10-15 kapek FYTOMINERALU.

MALÉ KOUZLO NA ZÁVĚR
Celkový výsledek si pojistěte SPIRONEM, který dezinfikuje vzduch a vašemu dítku přeci jen vytvoří alespoň částečnou ochrannou bariéru. Před odchodem do školy jej stříkněte dětem na oděv a doma po návratu rozprašte do pokojíčku anebo zkuste rovnou SPIRON DO AROMALAMPY.

Přejeme vám i vašim dětem bezstarostný podzim a pevné zdraví!Zobrazit více...

Sdílejte nás na sociálních médiích

Nikdy nepochybujte o tom, že by malá skupina otevřených lidí mohla změnit svět. Ve skutečnosti je to jediná věc, která ho kdy změnila.