ZAPOJTE SE DO SOUTĚŽE „LÉTO PLNÉ POKUŠENÍ“!

1. 7. 2024

Jako každý rok vám i letos chceme zpříjemnit letní nákupy, a tak se opět můžete těšit na tradiční soutěž „LÉTO PLNÉ POKUŠENÍ“. Na 15 z vás tu již čekají lákavé ceny!

1. CENA: módní cestovní taška Reisenthel, Drags Imun, QI coffee XXL, Ruticelit renove
2.–3. CENA: designový termohrnek To Go Click, QI collagen XXL, Spiron, Cytovital renove
4.–15. CENA: Spiron, Argan oil, Cytovital renove


Jak na to – aneb pravidla soutěže:

1. Nakupte během prázdnin libovolný akční balíček z nabídky „LÉTO PLNÉ POKUŠENÍ!“.

2. Odpovězte nám na otázku „Který z našich šamponů používáte nejraději a proč?“. Své odpovědi nám zasílejte nejpozději do 31. 8. buď emailem: letnisoutez@energy.cz anebo poštou na adresu:
Energy Czech Republic
SOUTĚŽ
Trojská 39/201
171 00 Praha 7

3. K odpovědi uveďte své jméno, registrační číslo, adresu pro zaslání výhry a telefon. Bez těchto údajů Vás nelze zahrnout do slosování.

4. Hra se uskuteční na území České republiky od 1. 7. do 31. 8. 2024. Odpovědi je možné posílat během celého období, nejpozději však do 31. 8. 2024. Výherci budou vyrozuměni do 30. 9. 2024 a uveřejněni v listopadovém vydání magazínu Vitae.

5. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky starší osmnácti let, kteří jsou členem Energy. Ještě nejste naším členem? Registrujte se jednoduše on-line ZDE.

6. Pořadatel Energy Czech Republic a.s. si vyhrazuje právo jednotlivé příspěvky zveřejnit v magazínu Vitae a na sociálních sítích. Věcné ceny nelze vyměnit za finanční hotovost, vymáhání výhry soudní cestou je vyloučené. Pořadatel si vyhrazuje právo upravit pravidla a podmínky soutěže včetně období jejího trvání a v odůvodněných případech soutěž ukončit.


Tedy hurá do toho, už se moc těšíme na vaše odpovědi a držíme vám pěsti!
VAŠE ENERGY
Zobrazit více...

Runa essence – osvěžující smoothie pro vaši radost a krásu!

30. 6. 2024

Ochutnejte naši novinku, která k létu prostě patří. Dlouho jsme ji ladili a její výsledná sametově krémová borůvková chuť si nás naprosto získala. Runa essence je čistě přírodní smoothie bez aditiv a konzervantů,
sestavené podle principů tradiční čínské medicíny.

Pěstování radosti každý den

Dává člověku přesně to, co v létě naše tělo potřebuje. Je doslova nabité antioxidanty a obsahuje vyvážený poměr bílkovin, kvalitních tuků a sacharidů. V teplých dnech vás zaručeně osvěží, harmonizuje srdce a trávení, obsažená mučenka působí na psychiku, povzbuzuje životní radost a té není nikdy dost.

Dámy pozor: přírodní kolagen booster!

Zejména ženy ocení omlazující (anti-aging) efekt díky obsažené medicinální houbě rosolovce (Tremella fuciformis). Ta zajišťuje pevnost a vyhlazení pokožky a pružnost cév díky podpoření tvorby kolagenu a kyseliny hyaluronové v těle. (Kyselina hyaluronová je společně s kolagenem jednou z hlavních složek pojivové tkáně, která obklopuje kožní buňky. Kromě hydratace chrání pokožku před vnějšími vlivy a škodlivými toxiny. Regeneruje pleť, podporuje pružnost, vyhlazuje vrásky a vyživuje klouby.) Další informace, video a leták najdete ZDE.


Zobrazit více...

PŘÍRODNÍ OCHRANA PROTI KLÍŠŤATŮM

Aneb dost syntetiky a chemie!

1. 5. 2024

Taky už máte dost syntetiky a chemie? Vadí vám na sebe, své děti, do ovzduší a přírody stříkat „navoněné“ chemikálie? Léto je ve znamení radovánek v přírodě a u vody, ale taky útoků hmyzu, který člověku doslova pije krev. Jak se tedy ochránit a přitom přípravkům pochybného složení dát konečně vale?

Věděli jste, že nejčastější složkou běžných repelentů je Diethyltoluamid (DEET), zemědělský pesticid? V repelentech jsou často také rozpouštědla, konzervační látky a pěnidla, které už ale na etiketě najít nemusíme. Většina těchto látek je toxická nejen pro hmyz, ale i pro zvířata a ryby. Chceme tohle stříkat na vlastní kůži a těla svých dětí?

TOHLE SI DÁVAT NA TĚLO?
Neurovědec Vincent Corbel v roce 2009 zjistil, že DEET3 je neurotoxin. Blokuje enzym, který v buňkách centrálního nervového systému rozkládá toxiny. Kvůli tomu se toxiny kumulují a mohou likvidovat nervové buňky. DEET je také účinným rozpouštědlem plastů, vláken, kůže, barev a laků. Není vhodné ho používat v blízkosti vodních zdrojů, protože je toxický pro ryby.

RADOVÁNKY V PŘÍRODĚ BEZ OBAV
My v Energy sázíme na přírodní repelent Tick-a-tack s esencemi levandule, fenyklu, máty, eukalyptu, kafru, citronely, pelargonie a tomkovice vonné. Nám krásně voní, zatímco hmyzu zapáchá, a přírodě neublíží. Bez obav jej mohou užívat i děti. Pro vaše mazlíčky tu máme zvířecí verzi, Tick-vet. Tedy hurá do přírody – tentokráte bez obav a s čistým svědomím!
Zobrazit více...

JAK SPRÁVNĚ POSILOVAT IMUNITU

1. 9. 2023

Imunita je velmi sofistikovaný systém obranných mechanismů, kterými se organismus brání infekci, tedy vnějšímu napadení, ale díky němuž také likviduje již nefunkční nebo narušené tkáně uvnitř vlastního těla.
Imunitní reakce jsou dány jednak vývojem člověka jako druhu a jednak životem každého jedince. V přírodě platí, že to, co není používáno, zakrní, a i proto v současnosti mnoho dětí a dospívajících trpí imunitními poruchami v důsledku přehnané úzkosti o čistotu až sterilitu domácího prostředí či striktního vyhýbání se kolektivu v době infekcí. Jedinec si tak nemá kde „vytrénovat“ vlastní obranyschopnost.
Jinými slovy, je nesmyslné se setkání s bacily vyhýbat. Potřebujeme totiž, aby se je náš imunitní aparát naučil rozpoznávat. Řešením je neschovávat se, a naopak tělo podpořit vhodnými produkty.

PRVNÍ FÁZE NEMOCI – NESPECIFICKÁ IMUNITNÍ REAKCE
Když se setkáme s nepřátelským virem či bakterií, nejprve nastupuje tzv. nespecifická imunitní reakce. Jedná se o první linii obrany, která má za úkol zlikvidovat vše, co je cizorodé. Doprovodným jevem jsou velmi silné reakce organismu, jako horečka, silná únava či nechutenství. V této fázi bychom měli odpočívat a nechat tělo pracovat. Bohužel častým jevem je přecházení nemoci, nedostatek spánku a užívání přípravků na rychlé sražení horečky. V těle se pak vytvoří lživý pocit, že je vše v pořádku. Touto cestou si zaručeně imunitu dříve či později oslabíme. Naopak když si vezmeme něco, co podpoří první linii obrany, ta bude pak bojovat o to intenzivněji a bude kratší dobu trvat, než nepřítele zlikviduje.

DRUHÁ FÁZE – SPECIFICKÁ IMUNITA
Jakmile přejde nejbouřlivější reakce, tělo začne obranu zefektivňovat. Zde již nastupuje paměť těla neboli jeho schopnost rozpoznat, s kým bojuje. Jedná se o specifickou imunitu. Dochází k tvorbě protilátek a aktivitě lymfocytů.

JAK JI POSILOVAT?
Velmi důležitým faktorem je trénink a posilování našeho imunitního aparátu. Měli bychom tedy pracovat na své fyzické i psychické kondici. Jedná se zejména o rovnováhu mezi prací a odpočinkem, dostatek spánku (spánkový deficit velmi negativně ovlivňuje naši obranyschopnost), pestrou stravu odpovídající lokálním surovinám a ročnímu období, pohybové aktivity v přírodě, přiměřené vystavování se klimatickým vlivům, přirozené otužování, pěstování radosti a spokojenosti v životě.
Na začátku podzimu je dobré zejména u dětí začít dlouhodobě užívat VIRONAL, který podpoří nejvíce atakovaný orgán, naše plíce a jejich párový orgán, tlusté střevo (dle TČM). Pro posílení střevní mikroflóry přidejte i PROBIOSAN INOVUM.

CO KDYŽ NEMOC PROPUKNE?
Při nástupu nemoci začněte užívat GREPOFIT s VIRONALEM. Pokud je nemoc provázena silným kašlem (a také následně pro perfektní rekonvalescenci), skvěle poslouží kombinace VIRONALU s MYCOPULMEM.
Ze zkušeností našich uživatelů rovněž víme, že funguje hned při prvním náznaku nemoci (nutné užít hned na začátku) zvýšená dávka IMUNOSANU (až 5 kapslí naráz), která velmi často nemoc zastaví.
Další konkrétní tipy a návody se dozvíte v BROŽUŘE „ZDRAVÁ A SILNÁ IMUNITA“ od paní doktorky Vosátkové.
Zobrazit více...

Sdílejte nás na sociálních médiích

Nikdy nepochybujte o tom, že by malá skupina otevřených lidí mohla změnit svět. Ve skutečnosti je to jediná věc, která ho kdy změnila.