Nesmíš se zastavit!

Kdo by si nepřál být i ve stáří vitální a soběstačný? Kdo by nesnil o moudrém spokojeném stáří? Jde to, jen musíte uvěřit, že to není sci-fi.

Stáří je energeticky pod vlivem prvku Voda a stejně jako voda může mít dvě základní podoby. Buď plyne jako široká řeka zúrodňující své okolí, nebo se stane zaneseným rybníkem, který páchne tlejícím bahnem. Voda stáří zkrátka přináší moudrost, nebo depresi. Tam, kde energie proudí, tam nestagnuje, kde stagnuje, tam neproudí.

PROSTOROVÁ PARALELA
Představte si nový uklizený čistý (mladý) dům. Energie si zde může volně plynout. Pohyb energie se ale vlivem přirozeně vzrůstající entropie a špatného zacházení začne pomalu, ale jistě omezovat. Přibývá věcí, které by tam vůbec nemusely být, v koutech se hromadí prach a kdoví, co ještě, energie stagnuje a dům stárne. V koutech stárnoucího těla se zrovna tak usazují odpadní látky jako v rozích zanedbaného domu, tepny se zanášejí stejně jako chodby v domě, který trpí přemírou věcí. Nechceme-li, aby energie v našem životě stagnovala, je potřeba pravidelně odstraňovat přebytečnosti jak z těla, tak ze svého životního prostoru… protože jak navenek, tak uvnitř.

PROUDĚNÍ JE ŽIVOT
Je to jednoduchý princip. Senioři, se kterými cvičím jógu, všichni svorně potvrzují jednu základní banální pravdu: „Pokud chceš žít, nesmíš se zastavit.“ I proto každá nemoc, znehybnění a upoutání na lůžko seniory ohrožuje. Jakmile totiž u kola spadne řetěz, je riziko, že se zastaví a už se nikdy nerozjede. Je důležité uvědomit si, že stejně jako peníze dělají peníze, tak energie dělá energii. Jinými slovy – pokud si myslíte, že si vaše tělo odpočine a nabije se energií poleháváním na pohovce a sledováním televize, jste na omylu. Je to iluze. Energii máme, pokud proudí, když se zastaví, jakoby ani nebyla. Tahle pravda buší s každým úderem srdce do našich tepen. Pokud se krevní oběh zastaví, můžeme mít krve na rozdávání a není nám to nic platné.

PRVNÍ PRAVIDLO PRO ŽIVOT PLNÝ ENERGIE ZNÍ: ŽIJ ŽIVOT PLNÝ ENERGIE
Co to, ptáte se, prakticky znamená? Dělejte to, co máte rádi. Pracujte na zahrádce, jezděte na výlety, choďte na houby. Neseďte na penězích a investujte do sebe. Zaleťte si třeba prohřát kosti do Egypta. Pokud nevíte, jak na to, vezměte s sebou vnučku jako odměnu za to, že všechno zařídí. Choďte na kosmetiku, ke kadeřníkovi, na masáže. Jezte dobré jídlo a noste pěkné oblečení. A pomněte, že to neděláte jen pro sebe. Každý, kdo uvidí zářící babičku malující svojí mahagonovou holí do vzduchu geometrické obrazce, které objevila na zemi u Karlova mostu, ucítí odvahu dožít se takového stáří. Buďte živí i pro nás, kteří teprve čekáme v řadě. Jdeme vaším směrem a nebude dlouho trvat, a pokud nám bude dáno, budeme tam, kde jste vy. Dodejte nám odvahu, ukažte nám, jak na to.

NEJTĚŽŠÍ SOUPEŘ
My všichni čekáme v řadě na toho nejobtížnějšího a nejzákeřnějšího soupeře, se kterým se lze v životě utkat. Na stáří, nad nímž můžeme zvítězit jen jediným způsobem. Nebojovat. Přijmout všechna omezení, bolest i vrásky. Všechno to obejmout a říct si: „Tak ať. Život se musí užít.“ To říká Maruška, má kamarádka, které bude pomalu 80 let a která dobře ví, že kňučením nad nepřízní osudu nic nezíská a že si zkrátka musí užít života, dokud ho má. Ona to tedy doopravdy říká ještě jinak, mnohem drsněji…: „Buď žij, anebo umři, hlavně nepřežívej!“

ŽIVOT DO POSLEDNÍHO VYDECHNUTÍ
V nabídce Energy je spousta přípravků, které mohou ve stáří pomoci nestagnovat a užívat života naplno. Korolen pomáhá podpořit psychiku a jaksi rozsvítit přístup k životu. Skeletin pečuje o dobrý stav kloubů, které jsou důležitým předpokladem pro to, abychom se vůbec mohli hýbat, a energii tak uvádět do pohybu. King Kong pomůže úplně každému, kdo byl znehybněn a potřebuje nutně nahodit onen zmiňovaný řetěz. Také nenechá nikoho odpočívat na pohovce, ale požene ho k aktivitě za každou cenu. King Kong je opravdu věrný pomocník právě ve stáří nejen proto, že povzbuzuje k aktivitě a urychluje regeneraci pohybového aparátu, ale podporuje anabolické – stavební procesy v těle, což se v tomto období života, kdy vládne katabolismus – rozklad, jednoznačně hodí. Celkovou kondici zlepšuje Fytomineral, Revitae a Vitaflorin. Po Celitinu je dobré sáhnout vždy před spaním pro lepší prokrvení mozku a regeneraci buněčných membrán. No, a nakonec se neobejdete bez Artrinu, krému, který patří k prvku Voda a který můžete zaúkolovat, aby dbal na to, že řeka vašeho stáří bude plynule zurčet až do širého moře, kde se nakonec všichni setkáme.

AUTOR ČLÁNKU
Mgr. TEREZA VIKTOROVÁMohlo by se Vám líbit
Nové číslo magazínu Vitae


Sdílejte nás na sociálních médiích

Nikdy nepochybujte o tom, že by malá skupina otevřených lidí mohla změnit svět. Ve skutečnosti je to jediná věc, která ho kdy změnila.